آذر فولاد امین

صنایع آذر فولاد امین در اوایل سال ۱۳۸۸ در زمینی به مساحت 14 هکتار در منطقه تیکمه‌داش با اخذ مجوز از وزارت صنعت معدن و تجارت تاسیس شده است.
این شرکت با نام تجاری AFA STEEL نزد اداره کل مالکیت صنعتی ثبت شده است.
احداث کارخانه در دو فاز مختلف به شرح زیر در نظر گرفته شده است:
• فاز اول : احداث کارخانه نورد میلگرد به ظرفیت اسمی ۳۰۰ هزار تن در سال 
• فاز دوم : احداث کارخانه نورد میلگرد ، به ظرفیت اسمی 5۰۰ هزار تن در سال
هم‌ اکنون فاز اول کارخانه به بهره برداری رسیده است و میلگرد ها بر اساس استاندارد INSO 3132 و استاندارد GOST 5781 گریدهای All برای سایزها 8 و 10 و Alll برای سایزهای 8 الی 32 در حال تولید می‌باشد. این شرکت از سال ۱۳۹۲ موفق به اخذ گواهینامه ISO9001 شده و در حال حاضر دارای گواهینامه‌های سیستم‌های مدیریت از شرکت BAS انگلستان می‌باشد. استانداردهای معادل محصولات تولیدی به شرح زیر می‌باشد:
[DIN 488-2:2009] 
[ISO 6935-2:2019]
[GOST 5781-82:1993]
[JIS G 3112:2010]
[BS 4449:2009]
[ATSM A 615:2005]
در حال حاضر این شرکت با توانمندی‌های موجود به لحاظ تجهیزات تولیدی و آزمایشگاهی و همچنین نیروی انسانی متخصص و ماهر، در حال تولید محصولات فوق بوده و با انبوهی از تجربیات ارزشمند در زمینه تکنولوژی و توان قابل توجه در صنعت فولاد ، بخشی از نیازمندی کشور و منطقه را برآورده می‌سازد و این توانمندی شرکت آذر فولاد امین را همگام با سایر کارخانجات داخلی برای برداشتن گام‌های بلند به سوی خودکفایی یاری می‌دهد.

خط نورد
این خط به منظور تولید میلگرد ها بر اساس استاندارد INSO 3132 گرید های All برای سایزهای 8 و 10 و Alll برای سایز هاي 8 الي 32 با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال طراحی و راه اندازی شده است. خط نورد موجود با کوره پوشری تغذیه می‌شود. شمش های ۱۵۰*۱۵۰ میلیمتر پس از رسیدن به دمای نورد وارد مرحله آماده سازی می‌شود در این مرحله ابعاد شمش به ۷۰*۷۰ میلیمتر میرسد. تکمیل پروسه نورد به تناسب سایز میلگرد توسط استندهای اولیه ، ميانی و پایانی صورت‌ می‌گیرد. 
ميلگرد نورد شده نوع Alll پس از طی مرحله ترمکس وارد بستر خنک کننده می‌شود. (میلگردهای نوع All نیازی به مرحله ترمکس ندارند) و پس از طی مرحله بستر خنک کننده در ابعاد استاندارد برش داده شده و توسط دستگاه اتوماتیک بسته بندی و اتیکت گذاری شده و آماده اموالش انبارش می‌گردد.

آزمایشگاه
آزمایشگاه شرکت آذر فولاد امین جهت بررسی کیفیت محصولات تولیدی تجهیز گردیده است.
در حال حاضر کلیه کنترلها بر اساس طرحهای کیفی مدون صورت گرفته و برای محموله‌های ارسالی به مشتری گواهی مرغوبیت کالا و نتایج آزمایشگاهی بر اساس نیاز مشتری به مشتری ارسال می‌گردد.
اهم تجهیزات این مجموعه به شرح زیر می‌باشد:
دستگاه تست کشش ۱۰۰ تن 
دستگاه تست خمش 
دستگاه تست خم و باز خم
دستگاه کوانتومتری
دستگاه سختی سنج
تجهیزات متالوگرافی

 

afa

شبکه ما

تكميل دستگاهها و تجهیزات آزمایشگاه صورت گرفته و محصولات بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی تولید میگردند. و در حال حاضر برای تمامی محموله های ارسالی گواهی مرغوبیت صادر و جهت اطلاع از سطح کیفی محصولات به مشتری ارسال میگردد. صنایع آذر فولاد امین با انبوهي از تجربيات ارزشمند در زمينه تكنولوژي و توان قابل توجه در صنعت فولاد بخشي از محصولات مورد نياز ايران و منطقه را توليد ميكند و اين موقعيت صنایع آذر فولاد امین را همگام با ساير كارخانجات داخلي براي برداشتن گامهاي بلندي بسوي خودكفايي ياري ميدهد.

afa