فولاد دو فازی چیست؟ چه ویژگی‌ و کاربردهایی دارد؟

فولاد دوفاز، که به اختصار به DP فولاد معروف است، نوع خاصی از فولاد با مقاومت بالا است که در سال‌های اخیر توجه زیادی به خود جلب کرده است

ادامه مطلب
آشنایی با انواع فولاد سخت‌

مقاومت، دوام و چندمنظوره‌بودن فولاد باعث شده تا در صنایع مختلفی از ساخت و ساز گرفته تا تولید از آن استفاده اساسی شود. وقتی به موضوع فولاد می‌پردازیم، سختی یک عامل کلیدی است که تعیین کننده ملایمت آن برای کاربردهای خاص است

ادامه مطلب
فولاد سخت چیست؟

آلیاژ به ترکیبی از فلزات و نافلزات گفته می‌شود که در آن‌ها حداقل دو جزء با یکدیگر ترکیب‌شده‌اند. در واقع فولاد آلیاژی است که از ترکیب آهن و کربن ساخته می‌شود.

ادامه مطلب
مراحل تولید فولاد

نیاز جهانی به تولید فولاد روز به روز، رو به افزایش بوده و دنیای مدرن را نمی‌توان بدون این فلز ارزان و همه کاره‌، تصور نمود. فولاد آلیاژی از آهن و کربن است. آهن به‌عنوان عنصر اصلی و کربن نیز مهم‌ترین عنصر آلیاژی در تمام فولادها یافت می‌شوند.

ادامه مطلب
کاربرد فولاد در صنایع

فولاد با توجه به ظاهر مستحکمش فلز نیست و در واقع آلیاژ می‌باشد. وابستگی صنایع به آلیاژها و فولاد، باعث استفاده و کاربرد بالای آن در صنعت ساخت و سازه‌های متفاوت شده است

ادامه مطلب
فولاد و انواع آن: قدرت، کاربردها و مزایا

فولاد در اصل یک آلیاژ از آهن و کربن است که محصول نهایی ترکیب منحصر به‌فردی از قدرت، انعطاف‌پذیری، قابلیت شکل‌پذیری و مقاومت در برابر خوردگی را دارد.

ادامه مطلب
شمش بیلت و کاربرد‌های آن

شمش بیلت از پرطرفدارترین محصولات بازار آهن آلات به شمار می‌رود. این شمش فولادی از کالاهای فولادی نیمه ساخته تشکیل یافته که برای تبدیل شدن به محصول نهایی باید فرآوری شود.

ادامه مطلب
تولیدکنندگان فولاد در ایران

ایران از بابت تولید و صادرات فولاد در جایگاه قابل توجهی قرار دارد و توانسته است اسم خود را در لیست 10 کشور اول تولید کنندگان فولاد جای دهد.

ادامه مطلب
فولاد امیر آذربایجان

فولادها به دلیل استحکام بالا، مقاومت در برابر سایش و خوردگی از سودمندترین انتخابات محسوب می‌شوند. صنایع آهنی مانند فولاد امیر آذربایجان از جمله صنایعی هستند که به دلیل نوع صنعت و محصول خاص، نقش مهمی را در توسعه و رشد کشورهای صنعتی ایفا می‌کنند.

ادامه مطلب